Kapustnica nebola pustá

Dátum zverejnenia: 
15.12.2011

Kapustnica nebola pustá

Nevšednú sobotu zažili obyvatelia Lipovca 10.12.2011. Už od samého rána prichádzali súťažiaci pred Kultúrny dom v Lipovci, aby navarili tú najlepšiu „ zemiansku kapustnicu “. V prvom ročníku súťaže sa stretlo hneď 10 družstiev. Niektorí mali aj vlastné pomenovanie (Snežienky a machri, My ) Ďalší reprezentovali rodiny aj dobrovoľné organizácie – turisti, futbalisti, hasiči.. Na privítanie ochutnali krajec chleba s masťou a cibuľou, ktorý zapili pohárikom hriateho.

Pracovná atmosféra bola vynikajúca a od každého kotlíka sršala dobrá nálada. Porota si už brúsila chuťové poháriky a čoskoro vyhodnotila tú najchutnejšiu kapustnicu. Z víťazstva sa tešilo družstvo turistov. Všetci dostali symbolickú odmenu – krásny drevený lopárik.

Aj počasie prispelo k peknému zážitku pri ochutnávkach. Lákavá vôňa oblátok, medoviny i klobások pritiahla návštevníkov aj do sály kultúrneho domu. Netradičné ručné práce – paličkovanie a pačvork- zaujali mnohých. Samostatnú atmosféru blížiacich sa Vianoc podčiarklo vystúpenie folklórneho súboru Hradisko z Vrútok, za  sprievodu cimbalovej muziky.

Organizátori vyslovili presvedčenie, že týmto sa tradícia ešte len začína.

Mgr. Vlasta Kevická
Mgr. Etela Tylková

Pripravujeme

Dátum podujatia:
10.08.2019
Klub slovenských turistov Lipovec aj tento rok usporiadava dňa 10.8.2019 Výstup na vrch Panošiná.  Tešíme sa na Vašu účasť. 
Dátum podujatia:
14.09.2019
Obec Lipovec Vás srdečne pozýva na oslavy "Dňa obce Lipovec" ktorá sa uskutočnia dňa 14.septembra 2019 od 13.00 hod. v priestoroch Kultúrneho domu a jeho okolí.  Oslavy sa ponesú v duchu histórie a pripomenutia 645. výročia prvej písomnej zmienky o Lipovci.   Pre...

Najnovšie foto

Aktuálne počasie