Karneval 2012

Dátum zverejnenia: 19.03.2012

Minulý rok v Lipovci zabávali Indiáni a v tomto roku Shrek a Fiona.
V prvú marcovú nedeľu sa konal v Lipovci už tradičný „Detský karneval“. Kultúrna sála bola veľmi rýchlo zaplnená do posledného miesta, veď náš karneval má už dlhú tradíciu a každý rok sa nesie v znamení inej témy. Tento rok sa animátorky inšpirovali rozprávkou Shrek – stvárnila ho Dana Jakubíková a Fionu Alexandra Kováčiková. Aj žlto-zelená výzdoba zvýraznila farebnosťou Shreka a Fionu.

Po vystúpení detí z Materskej školy v Lipovci sa zábava začala pochodom kreatívnych masiek detí. Opäť sa objavili v karnevalových kostýmoch aj rodičia, čo ocenili organizátori. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže ako napríklad: hod kockou, premiestňovanie lentiliek, jedenie cukrovej vaty a podobne.

Pre rodičov boli pripravené: vyberanie jabĺk z vody ústami a modelovanie z balónov – pričom pomáhali aj deti. Záujemcov o hry a súťaže bolo veľa. Svoju fantáziu si mohli deti rozvíjať, pri vyfarbovaní obrázkov zo spomínanej rozprávky. Niektoré z nich zdobia aj nástenku Materskej školy v Lipovci. O hudbu sa staral Jozef Muráň. Po občerstvení dostali deti aj účastnícku sladkú medajlu. Radosti a smiechu bolo na rozdávanie. Nezabávali sa len deti, ale aj ich rodičia a starí rodičia.

Záver patril poďakovaniam s veľkým potleskom a fotografovaniu sa so Shrekom a Fionou.

Galériu z detského karnevalu nájdete na nasledovnej linke >>>