Nočná údržba verejnej zelene

Dátum zverejnenia: 05.08.2015

Vážení spoluobčania.
Mrzí ma, že hneď po spustení novej web stránky  musím riešiť aj takýmto spôsobom konanie nejakého „dobrovoľníka“ , ktorý nám dnes v nočnej dobe  z 4.8. na 5.8.2015  vykonal „údržbu verejnej zelene“ tým,  že  v parkovej výsadbe pred kultúrnym domom  sprostým spôsobom ukradol 10 kusov tují v tvare globusu.

Mrzí ma to o to viac, že v týchto dňoch práve pracujeme na skrášlení celého okolia, uprataním a zostrihaním drevín, aby sme návštevníkov ktorí prídu na deň obce 22.8.2015 privítali v upravenom a čistom prostredí.

Neviem čo k tomu dodať. To že sme prípad zahlásili na Políciu, chýbajúce rastliny nenahradí. Ide však viac o morálny rozmer. Čo je to za človeka, ktorý takéto pestované rastliny z verejného priestranstva ukradne a zasadí si ich do svojej záhrady?

Na záver v mene občanov Lipovca chceme popriať tomuto …neviem ako ho nazvať…, aby mu ukradnuté tuje pripomínali čo urobil.

Ak by ste mali akékoľvek informácie o niekom,   komu pribudli takéto rastliny v záhrade, môžete ma diskrétne informovať. Každú informáciu dôsledne preverím. 

PhDr. Jozef Mada
starosta obce